Zbiór polskich stron - rKatalog.pl

Dane adresowe:

  • Strona www: dopaliwa.pl

Najważniejszą rzeczą jest stosowny dobór pompy do oleju. Na wstępie musimy zignorować z pomp importowanych z chin, co prawda są one dużo tańsze od swoich włoskich zamienników ale jednocześnie dużo mniej wytrzymałe. Porządnie dostosowany układ dystrybucyjny do zbiornika na olej nie jest tematem prostym, przy doborze elementów do pojemnika towarzyszy nam masa pytań. Następnym pytaniem które sobie stawiamy jest wydajność pompy do oleju. W ofercie czołowych wytwórców można znaleźć pompy o przepływie od 40 aż do ponad 100 l na minutę. Cena za takie pompy waha się w granicach od 600 zł do tys zł. Jeżeli w jednostce mamy dużo maszyn w których objętość zbiornika przekracza 150l wskazane jest rozważyć kupno pompy 230V o sporej wydajności, zmniejszy to znacząco trwanie tankowania.
Kolejnym dylematem jest dobór licznika oleju napędowego, tutaj możemy selekcjonować między licznikami analogowymi, które posiadają licznik tankowania pojedynczego i zegar sumaryczny, precyzja takich liczników wynosi +/- 1%. Bardziej zaawansowane przepływomierze elektroniczne oprócz zegara chwilowego i sumarycznego dysponują dodatkowo pamięć kilu lub więcej poprzednich tankowań, można je też zastosować do skomplikowanych systemów administrowania olejem napędowym.
Ponadto do układu paliwowego musimy dobrać właściwy filtr paliwa wąż dystrybucyjny oraz pistolet nalewowy, jednak te podzespoły muszą być prawidłowo do pompy do paliwa

Promuj skuteczniej swoją stronę:

Pompa Viscomat